Sulechów: Kolejny nielegalny salon gier hazardowych zlikwidowany

11 luty 2020
(3 głosów)
Sulechów: Kolejny nielegalny salon gier hazardowych zlikwidowany Lubuska Policja

Sulechowscy policjanci wraz z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli cztery automaty i zlikwidowali kolejny już nielegalny salon gier hazardowych działający na terenie Sulechowa. Właścicielom nielegalnego salonu gier grozi kara pozbawienia wolności, a także grzywna w wysokości nawet 400 tysięcy złotych.

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Sulechowie uzyskali informacje, że na terenie miasta może działać nielegalny salon gier hazardowych. Gdy policjanci ustalili, gdzie funkcjonuje lokal postanowili wejść do środka wspólnie z funkcjonariuszami Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego i sprawdzić co dzieje się wewnątrz. Niestety osoby znajdujące się w środku, gdy zorientowały się, że mają do czynienia z policjantami, zamknęły drzwi na klucz i nie chciały otworzyć. Policjanci bez wahania wyważyli drzwi.

Podczas akcji policjanci i funkcjonariusze KAS zabezpieczyli cztery automaty, które jak się okazało nie posiadały stosownych badań na zgodność z wymogami dla urządzeń hazardowych, a lokal nie miał odpowiedniej koncesji. Automaty zostały zabezpieczone i przewiezione do magazynu Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gorzowie Wlkp. Wkrótce zostanie wszczęte postępowanie karne skarbowe w stosunku do urządzającego nielegalne gry oraz właściciela lokalu. Organizatorom nielegalnych gier hazardowych grożą konsekwencje wynikające z art. 107 Ustawy Kodeks Karny Skarbowy w postaci grzywny lub kary pozbawienia wolności do lat trzech, bądź obu tych kar łącznie.

Dodatkowe konsekwencje finansowe to nawet 100 tysięcy złotych grzywny za każdy automat wynikające z art. 89 Ustawy o grach hazardowych. Prawo do organizacji gier hazardowych mają tylko podmioty realizujące monopol państwa. Dodatkowo lokalizację takiego miejsca musi zatwierdzić dyrektor właściwej miejscowo Izby Administracji Skarbowej, gdyż lokal, w którym odbywają się gry hazardowe nie może być bliżej niż 100 metrów od szkół, miejsc kultu religijnego, bądź innych ośrodków gry. Dalsze czynności w sprawie prowadzi Lubuski Urząd Celno-Skarbowy w Gorzowie Wlkp.

Źródło: podinsp. Małgorzata Stanisławska, Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.