Pożar w Zielonej Górze. Płonie budynek z holenderskim wiatrakiem (ZDJĘCIA)

11 luty 2020
(18 głosów)
Autor: 
Pożar budynku z holenderskim wiatrakiem w Zielonej Górze Redakcja

Cztery zastępy straży pożarnej walczą z pożarem budynku w Zielonej Górze. Ogień pojawił się w jednym z pomieszczeń restauracji.

Zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego zielonogóskich strażaków we wtorek, 11 lutego, około godziny 18:15. W budynku restauracji przy ulicy Chopina w Zielonej Górze wybuchł pożar.

- Jego źródłem była frytkownica. Następnie ogień rozprzestrzenił się po jednym z pomieszczeń - relacjonuje dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa KW PSP w Gorzowie Wielkopolskim.

Na miejscu pracują już trzy zastępy Państwowej Straży Pożarnej, w tym drabina mechaniczna. Obecni są także ochotnicy z Przylepu. Strażacy wyposażeni w aparaty powietrzne prowadzą działania od wewnątrz budynku.

Wszyscy opuścili obiekt jeszcze przed przyjazdem strażaków. Trwa akcja gaśnicza. Na czas działań ul. Chopina będzie zablokowana.

Godzina 18:55 - Sytuacja pożarowa jest już opanowana. Trwa dogaszanie.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.