Zielona Góra: Podczas prac wodociągowych natrafiono na niewybuch

13 luty 2020
(4 głosów)
Zielona Góra: Podczas prac wodociągowych natrafiono na niewybuch Redakcja/Archiwum

Podczas prac wodociągowych w zielonogórskiej Zawadzie natrafiono na niewybuch. Na miejsce wezwano policję oraz saperów z Głogowa.

Wszystko wydarzyło się w czwartek, 13 lutego, na ulicy Zielonogórskiej w Zawadzie. Podczas prac wodociągowych natrafiono na niewybuch z II Wojny Światowej. Na miejsce niezwłocznie wezwano patrol policji. Funkcjonariusze potwierdzili znalezisko oraz zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Do działań zadysponowano saperów z 4 Głogowskiego Batalionu Inżynieryjnego. 

- Ujawniono niewybuch z czasów II wojny światowej. Był to Panzerfaust. Niewybuch zabezpieczyli saperzy z Głogowa. - podaje podinsp. Małgorzata Barska, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze. 

Patrol rozminowania przeszukał dokładnie okolicę odnalezienia niewybuchu i natrafił na 380 sztuk amunicji do mauzera oraz 1 granat. Wszystkie niewybuchy zostały zabezpieczone oraz zniszczone. Nie było konieczności ewakuacji.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.