Zielona Góra: W mieszkaniu miał ponad 2 kilogramy narkotyków

14 luty 2020
(3 głosów)
Autor:  Redakcja
Zielona Góra: W mieszkaniu miał ponad 2 kilogramy narkotyków Lubuska Policja

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze wspólnie z funkcjonariuszami Zespołu Wywiadowczego zatrzymali mężczyznę, który miał ponad 2 kilogramy narkotyków o czarnorynkowej wartości ponad 70 tys. zł. Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze wystąpiła z wnioskiem do sądu o tymczasowe aresztowanie mężczyzny.

Zielonogórscy policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową w wyniku działań operacyjnych ustalili, że na terenie jednego z osiedli mieszka mężczyzna, który może posiadać znaczne ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Gdy tylko ustalili rysopis mężczyzny, podjęli działania, żeby go zatrzymać. We wtorek, 11 lutego wieczorem, policjanci zwalczający przestępczość narkotykową wspólnie z funkcjonariuszami Zespołu Wywiadowczego zatrzymali na jednym z osiedli wytypowanego mężczyznę. Przy zatrzymanym, w jego torbie podróżnej policjanci znaleźli tabletki ecstasy, a także woreczki z amfetaminą i marihuaną.

Zatrzymany to 29-letni mieszkaniec woj. lubuskiego. Mężczyzna od pewnego czasu zamieszkiwał w Zielonej Górze, w wynajmowanym mieszkaniu. Policjanci wraz z zatrzymanym udali się do jego mieszkania, a to, co w nim zastali zaskoczyło nawet doświadczonych funkcjonariuszy. W pomieszczeniach mieszkalnych, w różnych miejscach: szafkach, pudełkach, a nawet w lodówce, ukryte były ponad dwa kilogramy różnego rodzaju narkotyków. Na miejsce została wezwana grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem kryminalistyki, którzy przeprowadzili szczegółowe oględziny mieszkania i znajdujących się w nim substancji.

W sumie policjanci zabezpieczyli prawie 1,5 kg marihuany, ponad 0,5 kilograma amfetaminy, ponad 130 gramów efedryny, 115 tabletek ecstasy, tabletki LSD oraz kokainę – w sumie ponad 2 kilogramy narkotyków. Ponadto podczas przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli dwie wagi elektroniczne, pieniądze oraz trzy telefony komórkowe.

29-latek został przesłuchany. Usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych, a także usiłowania wprowadzania tych substancji do obrotu. Za te przestępstwa według ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara od 2 do nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: podinsp. Małgorzata Stanisławska, KMP w Zielonej Górze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.