Żary: Pijany i naćpany kierował autem. Doszło do wypadku. Zginęła 24-letnia pasażerka Audi

17 luty 2020
(11 głosów)
Żary: Pijany i naćpany spowodował wypadek. Zginęła 24-letnia pasażerka Audi Lubuska Policja

Do tragicznego wypadku doszło w rejonie Rusocic pod Żarami. Śmierć poniosła pasażerka audi. Kierujący był nietrzeźwy oraz pod wpływem narkotyków. Policjanci pod nadzorem żarskiej prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego zdarzenia. Za spowodowanie wypadku po narkotykach i alkoholu grozi nawet do 12 lat więzienia.

Do wypadku doszło w niedzielę, 16 lutego, wieczorem w rejonie miejscowości Rusocice pod Żarami. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 31-letni kierujący audi A4 jadąc w kierunku Drogi Krajowej numer 27, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i najpierw uderzył w barierkę mostu, a następnie w drzewo. Pojazdem podróżowały jeszcze dwie kobiety w wieku 24 i 34 lat.

Kierowca oraz 34-letnia pasażerka z licznymi obrażeniami zostali przewiezieni do szpitala. Na miejscu trwała reanimacja 24-latki. Niestety nie udało się przywrócić jej czynności życiowych, kobieta poniosła śmierć na miejscu. Od kierującego pobrano krew do dalszych badań, które wstępnie wykazały, że był pod wpływem substancji psychotropowych oraz alkoholu. Kierowca miał 1,2 promila.

Przyczyny oraz przebieg tragicznego w skutkach zdarzenia wyjaśniają policjanci z żarskiej komendy pod nadzorem prokuratury. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi do 8 lat pozbawienia wolności, jeżeli sprawca spowodował go będąc pod wpływem narkotyków lub był nietrzeźwy, nawet do 12 lat.

Źródło: kom. Aneta Berestecka, oficer prasowy KPP w Żarach

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.