Zielona Góra: Kierowali po alkoholu lub narkotykach. Rekordzista miał 2,5 promila!

17 luty 2020
(2 głosów)
Zielona Góra: Kierowali po alkoholu i narkotykach. Rekordzista miał 2,5 promila! KMP Zielona Góra

4 kierujących pod wpływem środków odurzających i 7 kierujących po alkoholu zatrzymali zielonogórscy policjanci od minionego piątku. Dwie kolejne osoby zatrzymano podczas dzisiejszych porannych działań „Trzeźwy Kierowca”. Przed południem zatrzymany został jeszcze nietrzeźwy, który wiózł swoje dziecko.

W piątek, 14 lutego, policjanci zatrzymali 36-letniego obywatela Ukrainy, który na ulicy Kożuchowskiej spowodował kolizję drogową. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że mężczyzna miał prawie 2,5 promila. Tego dnia policjanci zatrzymali jeszcze dwóch kierujących pod wpływem środków odurzających – metamfetaminy, amfetaminy i marihuany.

Natomiast w nocy z soboty na niedzielę, w ciągu niespełna dwóch godzin, policjanci zatrzymali na ul. Wyszyńskiego kolejnych dwóch kierujących po narkotykach. Młodzi mężczyźni w wieku 21 i 23 lata prowadzili swoje pojazdy po wcześniejszym zażyciu amfetaminy i marihuany. W sumie podczas minionych dni policjanci ujawnili podczas kontroli drogowych aż 5 nietrzeźwych kierujących (ponad pół promila), dwóch kierujących po użyciu alkoholu (do 0,5 promila) oraz czterech kierujących pod wpływem środków odurzających.

W związku z tak dużą liczbą kierujących po alkoholu i narkotykach zielonogórscy policjanci zorganizowali dzisiaj rano działania „Trzeźwy Kierowca”, które przeprowadzili w Świdnicy. W ciągu zaledwie godziny policjanci skontrolowali stan trzeźwości około 100 kierujących i zatrzymali nietrzeźwego kierującego samochodem marki Renault, który miał 0,7 promila oraz kierującego Volvo, który miał 0,26 promila.

Natomiast kilka godzin po zakończeniu działań „Trzeźwy Kierowca”, około południa, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem Ford Focus. Tym, co zwróciło uwagę policjantów były niezapięte pasy. Podczas kontroli okazało się, że 35-letni mężczyzna w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania, a badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 1,86 promila. W samochodzie przewoził 8-letnie dziecko.

Konsekwencje jazdy po alkoholu czy narkotykach są dotkliwe. Kierujący będący w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających otrzymuje zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata, musi obowiązkowo zapłacić co najmniej 5 tys. zł grzywny, a także grozi mu kara pozbawienia wolności. O ostatecznym wymiarze kary zadecyduje sąd rejonowy. Natomiast w przypadku wykroczenia jazdy po użyciu alkoholu grozi kara aresztu lub grzywny. Także w tym przypadku sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów.

Źródło: KMP Zielona Góra

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.