RANT - Sprzedaż, serwis rowerów

Krosno Odrz.: Pijany i bez kasku uciekał przed policją skuterem. Miał ponad trzy promile!

18 luty 2020
(3 głosów)
Krosno Odrz.: Pijany i bez kasku uciekał przed policją skuterem. Miał ponad trzy promile! Lubuska Policja

Policjanci krośnieńskiej drogówki zatrzymali po pościgu kierującego motorowerem. Mężczyzna wzbudził zainteresowanie mundurowych, bo jechał bez kasku ochronnego. Jak się okazało powodem ucieczki był stan w jakim się znajdował. Miał on bowiem ponad trzy promile alkoholu w organizmie. Decyzję w jego sprawie podejmie sąd. Grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek, 17 lutego, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego krośnieńskiej komendy patrolując drogi gminy Dąbie, w pewnym momencie zauważyli mężczyznę kierującego motorowerem bez kasku ochronnego. Funkcjonariusze ruszyli za nim, nakazując zatrzymanie. Pomimo dawanych kierującemu sygnałów świetlnych i dźwiękowych, ten jechał dalej w kierunku Brzeźnicy. Mundurowi widząc lekceważące zachowanie mężczyzny zajechali mu drogę, a następnie go zatrzymali.

Po zbadaniu jego stanu trzeźwości już było wiadomo skąd takie zachowanie kierowcy. Okazało się, że ma on ponad trzy promile alkoholu w organizmie. Ponadto dalsze czynności wykazały, że pojazd nie posiadał sprawnego oświetlenia, aktualnych badań technicznych oraz ubezpieczenia OC. Zgodnie z kodeksem karnym za takie zachowanie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast za popełnione wykroczenie grozi grzywna.

Źródło: podkom. Justyna Kulka, Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.