Policjanci odzyskali maszynę budowlaną wartą ponad milion złotych!

18 luty 2020
(3 głosów)
Policjanci odzyskali maszynę budowlaną wartą ponad milion złotych! Lubuska Policja

Nawet 15 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie podejrzanemu o kradzież pojazdu budowlanego marki Mercedes. Maszyna warta ponad milion złotych została skradziona z terytorium Niemiec. Jeszcze tego samego dnia policjanci z Posterunku Policji w Przewozie odnaleźli w lesie poszukiwany sprzęt i zatrzymali do sprawy 32-letniego mężczyznę.

W czwartkowy poranek, 13 lutego, do Posterunku Policji w Przewozie zgłosili się pracownicy jednej z firm, którzy poinformowali o kradzieży maszyny budowlanej marki Mercedes, wartej ponad milion złotych. Do zdarzenia doszło tego samego dnia, na terenie Niemiec w miejscowości sąsiadującej z przygranicznym Przewozem. Kierownik posterunku wraz z funkcjonariuszami natychmiast udali się w rejon mostu granicznego, przez który miał przejechać skradziony wielofunkcyjny pojazd.

Po śladach pozostawionych na drodze przez specjalistyczny, ciężki sprzęt policjanci dotarli do lasu. Po przeszukaniu rozległego terenu odnaleźli skradzioną maszynę. Po wykonaniu czynności procesowych, tego samego dnia właściciel mógł odebrać odzyskany specjalistyczny sprzęt. Do sprawy zatrzymano 32-letniego mężczyznę, który trafił do policyjnego aresztu.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutów. 32-latek usłyszał w Prokuraturze Rejonowej w Żarach zarzuty kradzieży z włamaniem w warunkach tzw. recydywy oraz posiadania substancji psychotropowych. Śledztwo ma charakter rozwojowy, niewykluczone są dalsze zatrzymania. Mężczyźnie może grozić nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Źródło: kom. Aneta Berestecka, Komenda Powiatowa Policji w Żarach

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.