Młody chłopak spadł z rusztowania na budowie w zielonogórskiej Łężycy

20 luty 2020
(4 głosów)
Młody chłopak spadł z rusztowania na budowie w zielonogórskiej Łężycy Redakcja/Zdjęcie poglądowe

Młody chłopak odbywający praktyki szkolne na terenie budowy bloków mieszkalnych w zielonogórskiej Łężycy spadł z rusztowania. Na miejsce wezwana została policja oraz Państwowa Inspekcja Pracy.

Do poważnego w skutkach zdarzenia doszło w czwartek, 20 lutego rano w zielonogórskiej Łężycy. Jak ustalił portal NewsLubuski.pl, młody chłopak odbywający praktyki szkolne na budowie, spadł z 4 piętra rusztowania. - Zasłabł. Spadając odbijał się od rusztawania i balkonów. - relacjonuje jeden ze świadków zdarzenia. Na miejsce wezwano Zespół Ratownictwa Medycznego, patrol policji oraz Państwową Inspekcję Pracy.

Młody mężczyzna trafił do szpitala. - Chłopak nie ma nawet 18-lat, nie mógł pracować na takiej wysokości. - dodaje świadek zdarzenia. Na miejscu swoje czynności wykonywał inspektor Okręgowego Inspektoratu Pracy w Zielonej Górze. 

Godzina 13:00 - Z nieoficjalnych informacji wynika, że chłopak nie doznał poważniejszych obrażeń. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Godzina 14:00 - Z informacji przekazanych przez Jerzego Łabońskiego, Okregowego Inspektora Pracy w Zielonej Górze wynika, że uczeń odbywający praktyki na terenie budowy wypadł z balkonu zlokalizowanego na 4 piętrze. Balkon miał być odpowiednio zabezpieczony. Obecnie prowadzone jest dochodzenie. 


Przeczytaj także - Sprawcy potrącenia policjantów pod Sulechowem zatrzymani!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.