Słubice: Ukradł paliwo, uciekając chciał potrącić pracownika stacji!

21 luty 2020
(2 głosów)
Słubice: Ukradł paliwo, uciekając chciał potrącić pracownika stacji! Lubuska Policja

Dzięki szybkiej reakcji dyżurnego oraz sprawnie podjętym działaniom policjantów z Komisariatu Policji w Rzepinie zatrzymano kierowcę, który ukradł paliwo na jednej ze stacji w Słubicach. Złodziej uciekając chciał potrącić zatrzymującego go pracownika stacji.

Do zdarzenia doszło w środę, 19 lutego, na jednej ze stacji paliw w Słubicach. Około godziny 23 na stację podjechał osobowy Opel. Młody mężczyzna, który siedział za kierownicą pojazdu zatankował paliwo do kanistrów na kwotę około 780 złotych, a następnie bez płacenia chciał odjechać. Podczas opuszczania obiektu został zauważony przez pracownika, który próbował go zatrzymać. Kierowca opla próbował potrącić mężczyznę, jednak ten zdążył w porę odskoczyć na bok.

O tym zdarzeniu została poinformowana słubicka Policja. Dyżurny zareagował szybko i skierował do działań policjantów z Rzepina. Mundurowi natychmiast ruszyli w teren za wskazanym pojazdem. Na drodze zjazdowej z autostrady A2 w okolicach Rzepina zauważyli jadącego Opla, którego natychmiast zatrzymali do kontroli. Okazało się, że kierujący pojazdem to 35-letni mieszkaniec powiatu słubickiego. Mężczyzna od razu przyznał się do kradzieży oleju napędowego.

W trakcie sprawdzania pojazdu, mundurowi w bagażniku ujawnili pięć plastikowych kanistrów z paliwem. Samochód, którym poruszał się 35-latek został zabezpieczony, a mężczyzna trafił do słubickiej jednostki, gdzie usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej.

Źródło: mł. asp. Ewa Murmyło, Komenda Powiatowa Policji w Słubicach

Czytaj także: Strażacy z Gorzowa zatrzymali pijanego kierowcę. Miał 3 promile alkoholu

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.