Gorzów Wlkp.: Policjantka po służbie zatrzymała w sklepie złodzieja

27 luty 2020
(1 głos)
Gorzów Wlkp.: Policjantka po służbie zatrzymała w sklepie złodzieja Lubuska Policja

Policjantka gorzowskiego komisariatu II będąc w czasie wolnym od służby robiła zakupy w jednym ze sklepów. W pewnej chwili zauważyła podejrzanie zachowującego się mężczyznę, który podjechał wózkiem sklepowym pod drzwi i próbował ukraść kilkadziesiąt pudełek czekoladek.

Lubuscy policjanci wielokrotnie udowadniali, że służba w Policji to misja – czujność, poświęcenie i gotowość, aby o każdej porze dnia i nocy móc zareagować. Zareagować na łamanie prawa, porządku publicznego i czy udzielić pomocy osobie jej potrzebującej. Taka postawa nie jest obca policjantce Komisariatu II Policji w Gorzowie Wlkp., st. sierż. Weronice Toporowskiej, która na co dzień służy w dochodzeniówce.

Weronika w czasie wolnym od służby robiła zakupy w jednym z gorzowskich marketów. W pewnej chwili zauważyła podejrzanie zachowującego się mężczyznę, który pchał wózek sklepowy pełen pudełek czekoladek. Ten zaczął szybko kierować się do drzwi wyjściowych, chcąc wyjść bez zapłaty za słodycze. Policjantka odłożyła swoje zakupy, natychmiast dobiegła do mężczyzny i zatrzymała go. Ten próbował jeszcze uciekać, ale nie dał rady.

Weronika wspólnie z pracownicą sklepu zaprowadziła mężczyznę na zaplecze i tam pilnowała go do przyjazdu ochrony. Następnie 54-latek został zatrzymany przez policjantów i usłyszał zarzuty usiłowania kradzieży.

Źródło: podkom. Maciej Kimet, Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.