38 strażaków PSP z Międzyrzecza poddanych kwarantannie z powodu koronawirusa!

04 marzec 2020
(12 głosów)
38 strażaków PSP z Międzyrzecza poddanych kwarantannie z powodu koronawirusa! Redakcja/Zdjęcie poglądowe

Aż 38 zawodowych strażaków z Międzyrzecza trafiło do domowej kwarantanny w związku z podejrzeniem koronawirusa u jednego z funkcjonariuszy jednostki. Trwa dezynfekcja całej komendy.

Jeden ze strażaków Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Międzyrzeczu trafił dziś na zielonogórski oddział zakaźny w związku z podejrzeniem zakażenia koronwirusem. Profilaktycznie 38 strażaków (około 90% stanu osobowego) z międzyrzeckiej jednostki poddanych zostało domowej kwarantannie. Jak ustalił portal NewsLubuski.pl, rejon operacyjny międzyrzeckiej JRG jest obecnie zabezpieczany przez strażaków z Gorzowa Wielkopolskiego.

Docelowo dla zapewnienia ciągłości służby, do odwołania, będą tam służyli strażacy z innych jednostek. Wiadomo, że przygotowano już grafik na kolejne dni.

Trwa również dezynfekcja całej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Międzyrzeczy przy ulicy Rokitniańskiej 1. Uspokajamy, że strażak trafił na oddział zakaźny wyłącznie z podejrzeniem zakażenia kornawirusem. - Dezynfekcja powinna zakończyć się jeszcze dzisiaj - podaje Aleksandra Chmielińska-Ciepły, Rzecznik Prasowy Wojewody

Czytaj także - Pacjent z koronawirusem w zielonogórskim szpitalu. Co wiemy o zakażeniu?

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.