Zielonogórscy złodzieje udawali pracowników wodociągów. Ukradli 4000 złotych

05 marzec 2020
(3 głosów)
Autor: 
Zielonogórscy złodzieje udawali pracowników wodociągów Fot. Pixabay

Podali się za pracowników wodociągów i okradli starszego mieszkańca Zielonej Góry. Para młodych ludzi ukradła seniorowi 4000 złotych. Policja apeluje o czujność.

Fałszywi pracownicy zapukali do mieszkania mężczyzny na początku tygodnia. Pod pretekstem sprawdzenia przepływu wody oraz przekazania nadpłaty za wodę zostali wpuszczeni do mieszkania.

- Para chciała wypłacić starszemu panu "nadpłatę", ale miała przy sobie tylko 200-złotowy banknot. Mężczyzna poszedł do pokoju i wyjął z szafki saszetkę z pieniędzmi, pokazując w ten sposób miejsce trzymania gotówki. To popularna metoda mieszkaniowych złodziei - informuje podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik zielonogórskiej policji.

Poszedł odkręcić wodę, a pieniądze zniknęły

Starszy mężczyzna bez zastanowienia wykonywał polecenia rzekomych pracowników. Najpierw udał się do łazienki, aby odkręcić wodę. Po chwili został zagadany przez kobietę, a wspólnik poszedł "sprawdzić przepływ wody" w kuchni. W tym czasie ukradł saszetkę z pieniędzmi.

Oszuści szybko pożegnali się i wyszli z budynku. Kilka minut później starszy pan zorientował się, że nie ma saszetki, w której znajdowało się 4000 złotych.

Policja ostrzega przed złodziejami

Oszuści ogarnięci chęcią zdobycia pieniędzy nie cofną się przed żadnym sposobem. - Pamiętajmy, żeby nie wpuszczać do domu nieznajomych osób i nie przekazywać obcym pieniędzy. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy natychmiast poinformować policję - podkreśla podinsp. Barska.

Przeczytaj też: Rząd obiecał wsparcie, ale pieniędzy brak. Marszałek apeluje o rzeczywistą pomoc

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.