Pożary w Czerwieńsku i Nietkowie. Paliły się sadze w kominach (ZDJĘCIA)

06 marzec 2020
(3 głosów)
Autor: 
Pożary w Czerwieńsku i Nietkowie. Paliły się sadze w kominach Fot. Dominik Brzezicki

Dwa pożary sadzy w kominach na terenie gminy Czerwieńsk. Koniec sezonu grzewczego coraz bliżej, lecz strażacy nadal mają pełne ręce roboty.

Do pierwszego zdarzenia doszło w piątek, 6 marca, po godzinie 12:15. Dyżurny strażaków otrzymał zgłoszenie o zadymieniu w jednym z budynków mieszkalnych przy ulicy Składowej w Czerwieńsku. Na miejsce wysłano trzy zastępy straży pożarnej z Zielonej Góry oraz miejscowych ochotników i strażaków wojskowych.

Po przeprowadzonym rozpoznaniu okazało się, że zapaliła się sadza w przewodzie kominowym. Strażacy sprawnie dogasili zarzewia ognia i oczyścili komin. Po wszystkim całość została sprawdzona przy użyciu kamery termowizyjnej.

Kolejny niemalże identyczny pożar wybuchł w domu przy ul. Kościuszki w Nietkowie. Chwilę przed godziną 14:00 pod wskazany adres przybyły trzy zastępy gaśnicze oraz drabina mechaniczna. Nikomu nic się nie stało. Nie odnotowano również większych strat.

Przypominamy, że takie pożary często spowodowane są zaniedbaniami ze strony samych użytkowników. Główną przyczyną jest brak czyszczenia przewodów kominowych lub palenie mokrym drewnem czy śmieciami.

Przeczytaj też: Wypadek pod Krosnem Odrzańskim. Trzy osoby ranne, droga zablokowana (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.