Pies utknął w borsuczej norze koło Zaboru. Na pomoc wezwano strażaków (ZDJĘCIA)

08 marzec 2020
(5 głosów)
Autor: 
Pies utknął w borsuczej norze koło Zaboru Redakcja

Głęboki korytarz a na jego końcu Tunia, suczka jamnika. Podczas spaceru w pobliżu Zaboru koło Zielonej Góry wpadła ona do borsuczej nory. Na miejsce wezwano strażaków.

W niedzielne popołudnie, 8 marca, grupa mieszkańców Zaboru koło Zielonej Góry wybrała się nad Odrę. Jedna z kobiet zabrała ze sobą czworonożną przyjaciółkę. W lesie w pobliżu miejsca, gdzie znajdował się dąb Napoleon, właścicielka puściła psa ze smyczy.

W pewnym momencie suczka jamnika podbiegła pod norę borsuka. Po chwili Tunia wpadła w głąb krętego korytarza. Ludzie długo nawoływali psa, aby spróbowała samodzielnie wydostać się z pułapki. Niestety ich działania nie przynosiły oczekiwanego rezultatu.

Z pomocą przybyli strażacy

Właścicielka poinformowała o sytuacji dyżurnego straży pożarnej w Zielonej Górze. Na miejsce wysłano dwa zastępy z miasta oraz pobliskich ochotników z Zaboru.

Nora jest stosunkowo głęboka. Strażacy wyposażeni w łopaty długo próbowali dokopać się do czworonożnej Tuni. Działania ułatwiała specjalistyczna kamera, za pomocą której udało się zlokalizować psa. O godzinie 16:24 pies został uratowany.

Przeczytaj też: Pijany Ukrainiec uderzył w radiowóz w Zielonej Górze. Twierdzi, że nie kierował osobówką

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.