Żagań: Nielegalnie handlował lekami na malarię. Został zatrzymany

10 marzec 2020
(1 głos)
Nielegalnie handlował lekami na malarię. Został zatrzymany Lubuska Policja

Policjanci żagańskiej jednostki zajmujący się przestępczością gospodarczą zabezpieczyli blisko 100 opakowań wyrobów farmaceutycznych, które nielegalnie były sprzedawane przez Internet od 2014 roku. W sprawie zatrzymano 37-letniego mężczyznę, który usłyszał zarzuty.

W poniedziałek, 9 marca, żagańscy policjanci Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą podjęli działania w sprawie wprowadzania do obrotu leków bez wymaganego zezwolenia. W wyniku pracy operacyjnej funkcjonariusze ustalili, że nielegalnym procederem trudnił się mieszkaniec gminy Żagań. Policjanci dokładnie zaplanowali i przeprowadzili całą akcję. Podczas przeszukania zajmowanych przez mężczyznę pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych ujawnili blisko 100 opakowań wyrobów farmaceutycznych, które były sprzedawane przez Internet na różnych portalach internetowych.

Były to tabletki na malarię. W sprawie zatrzymano 37-latka, który nielegalnym procederem zajmował się od 2014 roku. Podejrzany usłyszał zarzut wprowadzania do obrotu za pośrednictwem portali internetowych produktu leczniczego w postaci tabletek. Naruszył tym przepisy z ustawy o prawie farmaceutycznym. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego czynu.

Źródło: sierż. szt. Aleksandra Jaszczuk, Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.