Policyjna obława na złodziei ciężarówek. Zatrzymano 32 i 60-latka (ZDJĘCIA, FILM)

11 marzec 2020
(9 głosów)
Autor: 
Policyjna obława na złodziei ciężarówek Fot. KPP Krosno Odrz.

Obława lubuskich policjantów na złodziei ciężarówek z Niemiec. Na drogach koło Krosna Odrzańskiego i Słubic zorganizowano posterunki blokadowe. Łącznie odzyskano trzy ciężarówki. Zatrzymanym grozi kara do 10 lat więzienia.

Wszystko rozegrało się w sobotę, 7 marca, w godzinach wieczornych. Dyżurny policji w Słubicach został poinformowany o kradzieży zestawów ciężarowych z Niemiec. Informacja niezwłocznie została przekazana do pozostałych jednostek w regionie.

Mundurowi z Krosna Odrzańskiego zorganizowali posterunki blokadowe na trasie możliwej drogi ucieczki. Do działań zaangażowano funkcjonariuszy ruchu drogowego, dzielnicowych oraz kryminalnych. Gdy do posterunku zbliżały się podane samochody, policjanci rozwinęli kolczatkę, uniemożliwiając im dalszą jazdę.

"Wszystko rozegrało się jak w filmie akcji"

- Kierowcy ciężarówek zostali obezwładnieni i zatrzymani. Wszystko rozegrało się jak w filmie akcji. Jak się okazało, nie były to jedyne skradzione pojazdy. W wyniku współpracy z pokrzywdzonym, kryminalni dotarli do trzeciej ciężarówki, którą kierujący porzucił na stacji paliw - informuje podkom. Justyna Kulka, rzecznik krośnieńskiej policji.

Grupa dochodzeniowo-śledcza oraz technik kryminalistyki wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady. Pojazdy pochodzące z kradzieży zostały zabezpieczone do dalszych czynności procesowych, natomiast 32 i 60-latek zatrzymani do wyjaśnienia. - Szacunkowa wartość odzyskanego mienia wynosi blisko 800 tysięcy złotych - dodaje podkom. Kulka.

Sprawa jest rozwojowa

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem do ciągników siodłowych. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec mężczyzn trzymiesięczny areszt. Sprawa ma charakter rozwojowy. Teraz grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj także: Zielona Góra: Janusz Kubicki zwołuje zespół kryzysowy. Czy zamkną szkoły i przedszkola?

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.