Wsiadł do naczepy złej ciężarówki i przyjechał do Polski

12 marzec 2020
(5 głosów)
Wsiadł do naczepy złej ciężarówki i przyjechał do Polski Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Tuplic zatrzymali przebywającego w Polsce nielegalnie obywatela Sudanu. Mężczyzna we Francji pomylił rejestracje samochodów ciężarowych i wszedł do naczepy auta jadącego do Polski.

We wtorek, 10 marca funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Tuplicach zostali poinformowani przez patrol Policji, że na parkingu koło miejscowości Iłowa przebywa obywatel Sudanu, który do Polski przyjechał nielegalnie w naczepie samochodu ciężarowego.

Na miejscu funkcjonariusze Straży Granicznej, po przeprowadzeniu kontroli legalności pobytu stwierdzili, że mężczyzna 29-letni obywatel Sudanu przebywa na terytorium Polski nielegalnie. Również niezgodnie z prawem przekroczył granicę państwową jadąc w naczepie samochodu ciężarowego.

W wyniku dalszych ustaleń stwierdzono, że cudzoziemiec złożył wniosek o udzielenie ochrony międzynarodowej na terytorium Francji. W trakcie przesłuchania mężczyzna tłumaczył funkcjonariuszom, że do Polski trafił przez pomyłkę, za co bardzo przeprasza. Jego krajem docelowym miała być Wielka Brytania. Mężczyzna na parkingu we Francji wszedł przez pomyłkę do naczepy samochodu jadącego do Polski.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Żarach postanowił o umieszczeniu cudzoziemca w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców. Będzie tam oczekiwał na przekazanie go francuskim służbom.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.