Kontrole uczniów i wyciąganie konsekwencji przez dyrektorów. "To fake news!"

13 marzec 2020
(7 głosów)
Autor: 
Kontrole uczniów i wyciąganie konsekwencji przez dyrektorów. "To fake news!" Redakcja/archiwum

Uczniowie zgodnie z zaleceniami powinni zostać w domach. Na portalach społecznościowych pojawia się wiele informacji, że młodzież będzie legitymowana przez służby, a ich dane przekazywane dyrektorom w celu wyciągnięcia konsekwencji.

W piątek, 13 marca, Urząd Miasta Zielona Góra zamieścił komunikat o kontrolowaniu młodzieży. - Policja, Straż Miejska i Straż Graniczna będzie kontrolować i legitymować młodzież przebywającą na terenie miasta w dużych skupiskach ludzi m.in. w galeriach handlowych, parkach, boiskach. Informacje przekazywane będą do dyrektorów szkół, którzy wobec młodzieży będą wyciągać konsekwencje - czytamy w komunikacie.

Niemalże identyczne informacje pojawiały się na stronach innych urzędów w regionie. O sprawie między sobą dyskutują też mieszkańcy lubuskich miejscowości.

Co na temat kontroli uczniów sądzą służby?

Sytuacje krótko komentuje sierż. szt. Mateusz Sławek z Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. - Informacja jest nieprawdziwa. To fake news - podkreśla.

Z zapytaniem zwróciliśmy się także do Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze. - Patrole policji otrzymały zadania legitymowania jedynie dużych grup młodzieży. Ponadto funkcjonariusze będą pouczać, że jest to niezgodne z obecnymi zaleceniami. Nie będzie oczywiście nakładania żadnych mandatów. Również dyrektorzy szkół nie będą otrzymywali żadnych danych osób - informuje podinsp. Małgorzata Barska.

Niemalże identycznego zdania jest mjr SG Joanna Konieczniak, rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. - Pierwszy raz słyszę o takich działaniach. Uczniowie nie zostali objęci kwarantanną, a np. żadnego zakazu przebywania w grupach powyżej dziesięciu osób nie ma - informuje.

Przeczytaj też: Czy w Zielonej Górze powstanie laboratorium do badania koronawirusa?

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.