Nietkowice: Samochód wjechał pod pociąg. Ranna jedna osoba!

16 marzec 2020
(1 głos)
Nietkowice: Samochód wjechał pod pociąg. Ranna jedna osoba! Redakcja/Zdjęcie poglądowe

Samochód osobowy wjechał pod pociąg na przejeździe kolejowym w Nietkowicach. Na miejscu pracuje 7 zastępów straży pożarnej. Jedna osoba została ranna.

W poniedziałek, 16 marca, około godziny 22:20, dyżurny operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Zielonej Górze otrzymał zgłoszenie dotyczące wypadku na przejeździe kolejowym w pobliżu miejscowości Nietkowice, na Drodze Wojewódzkiej numer 278. Na miejsce zadysponowanych zostało siedem zastępów straży pożarnej z powiatu zielonogórskiego oraz krośnieńskiego. 

Po wstępnym rozpoznaniu okazało się, że w zderzeniu samochodu osobowego z pociągiem jedna osoba została poszkodowana. Kierująca Nissanem Tucson kobieta może mówić o wielkim szczęściu, gdyż nie odniosła ona poważniejszych obrażeń. Poszkodowana z urazem głowy trafił pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego, a następnie do szpitala na szczegółowe badania.

- Kobieta wjechała pod nadjeżdżającą lokomotywę, bez składu. Doszło do centralnego uderzenia od strony kierowcy. Lokomotywa przeciągnęła pojazd kilkaset metrów dalej. - podaje st. kpt. Arkadiusz Kaniak, rzecznik Komendy Miejskiej PSP w Zielonej Górze.

Kobieta po zderzeniu o własnych siłach opuściła rozbity pojazd i powróciła na drogę. Kierująca może mówić o ogromnym szczęściu, gdyż skończyło się jedynie na szkodach materialnych w pojeździe i lekkim urazie głowy. Maszynistom w lokomotywie nic się nie stało. Na miejscu pracują już policjanci. Funkcjonariusze ustalają wszystkie okoliczności wypadku.


 Bądź na bieżąco z sytuacją w Twoim regionie! Zapisz się do bezpłatnego systemu powiadamiania na platformie Messenger! Kliknij tutaj i zapisz się!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.