Zielona Góra: Obywatel Gruzji napadł na sklep i groził ekspedientce nożem!

17 marzec 2020
(1 głos)
Zielona Góra: Obywatel Gruzji napadł na sklep i groził ekspedientce nożem! Lubuska Policja

Zielonogórscy policjanci w cztery godziny ustalili oraz zatrzymali sprawcę rozboju w sklepie przy ul. Wojska Polskiego. To 30-letni obywatel Gruzji, któremu za to przestępstwo grozi do 12 lat więzienia.

W poniedziałek, 16 marca, około godziny 16:00 do sklepu przy ul.Wojska Polskiego w Zielonej Górze wszedł mężczyzna w kapturze naciągniętym na głowę. Dostał się za ladę sklepu bez zgody ekspedientki i grożąc jej użyciem noża wymusił wydanie pieniędzy z kasy. Zabierając około 300 złotych w gotówce sprawca uciekł w kierunku Osiedla Malarzy.

Dyżurny KMP w Zielonej Górze po otrzymaniu informacji o zdarzeniu przekazał rysopis mężczyzny wszystkim patrolom w służbie. W poszukiwania zaangażowali się również funkcjonariusze kryminalni i dochodzeniowcy. To właśnie patrol złożony z Naczelnika Wydziału Kryminalnego oraz dwójki policjantów z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego o godzinie 20:00 znalazł sprawcę rozboju w miejscu zamieszkania. Mężczyzna miał przy sobie skradzione ze sklepu pieniądze.

 Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. 30-letni obywatel Gruzji podczas zatrzymania miał niemal promil alkoholu w organizmie. Dzisiaj usłyszy zarzut dokonania rozboju. Po czynnościach procesowych wykonanych przez policjantów prokurator będzie wnioskował do sądu o areszt dla sprawcy. Za przestępstwo rozboju kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

Źródło: podinsp. Małgorzata Barska, Oficer Prasowy KMP w Zielonej Górze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.