Wegetarianka uciekła z kwarantanny w Słubicach, bo... podano jej kiełbasę

19 marzec 2020
(3 głosów)
Autor: 
Uciekła z kwarantanny, bo... podano jej kiełbasę. Fot. KWP Poznań

Starsza kobieta uciekła z miejsca 14-dniowej kwarantanny w Słubicach i pojechała do Poznania. Noc spędziła na komisariacie na Jeżycach. Grozi jej kara nawet do 8 lat więzienia.

Seniorka została zatrzymana we wtorek, 16 marca, na polsko-niemieckiej granicy. Nie miała stałego miejsca zamieszkania, dlatego trafiła do ośrodka kwarantanny w Słubicach. Po nocy spędzonej w tymczasowym miejscu postanowiła jednak z niego uciec.

W środę kobieta była już w Poznaniu. Do miasta dotarła pociągiem i autobusem. Wieczorem udała się do komisariatu policji na poznańskich Jeżycach. - Poinformowała funkcjonariuszy, że do jedzenia podano jej kiełbasę z chlebem, a ona jest wegetarianką. Dlatego obraziła się i wyjechała z ośrodka - mówi mł. insp. Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji.

Grozi jej kara do 8 lat więzienia

Policjanci z Wydziału Konwojowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu przetransportowali kobietę do Słubic. - Oskarżymy ją w sądzie za sprowadzenie zagrożenia dla wielu osób. Kodeks karny przewiduje za to karę nawet do 8 lat więzienia - dodaje mł. insp. Borowiak.

Przeczytaj też: Kolejny nowy przypadek zakażenia koronawirusem w Lubuskiem!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.