"Jestem na zakupach, zaraz wracam" - łamanie kwarantanny w Lubuskiem

20 marzec 2020
(5 głosów)
Autor: 
"Jestem na zakupach, zaraz wracam" - łamanie kwarantanny Fot. KMP Zielona Góra

Już 20 osób w województwie lubuskim zachowało się nieodpowiedzialnie i złamało zasady kwarantanny. Konsekwencje takich zachowań są bardzo surowe. - Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych - apeluje policja.

Tylko w samej Zielonej Górze dzielnicowi codziennie sprawdzają miejsca kwarantanny. - Każdego dnia o różnych porach mundurowi kontaktują się telefonicznie z osobą objętą kwarantanną i proszą ją o podejście do okna. Dotychczas prawie wszystkie osoby objęte kwarantanną stosują się do jej zasad - informuje podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik zielonogórskiej policji.

W ostatnich dwóch dniach 3 osoby wykazały się wielką nieodpowiedzialnością. Po telefonie od funkcjonariuszy oznajmili, że są w zupełnie innych miejscach. - Jedna z osób wręcz beztrosko oznajmiła "jestem na zakupach, zaraz wracam" - relacjonuje podinsp. Barska.

Nawet 5000 złotych kary

Mundurowi cały czas informują, że w sytuacji łamania obowiązku kwarantanny kierują oni wnioski o ukaranie do sądu. Grzywna za wykroczenie może wynieść nawet 5000 złotych. Ponadto o sytuacji powiadamiane są służby sanitarne.

- Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych. Zwalczmy wirusa zdrowym rozsądkiem - apeluje podinsp. Małgorzata Barska z policji w Zielonej Górze.

Przeczytaj też: Agenci CBA w urzędzie marszałkowskim. Firma wyłudziła blisko 1,4 milionów

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.