Stan epidemii wprowadzony w Polsce! Większe kary za złamanie kwarantanny!

20 marzec 2020
(1 głos)
Stan epidemii wprowadzony w Polsce! Większe kary za złamanie kwarantanny! Fot. Adam Guz/KPRM

Premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej w KPRM poinformował o wprowadzeniu stanu epidemii w związku z koronawirusem w kraju i na świecie.

Rząd wydłuża zamknięcie szkół do świąt

Zawieszenie zajęć w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych przedłużone do Świąt Wielkanocnych. Uczniowie będą uczyć się przez internet. - Podjęliśmy decyzję o dalszym wstrzymaniu lekcji do świąt Wielkiej Nocy. To trudna decyzja, ale ważna, żeby nie doszło do dalszego rozprzestrzeniania. - mówił na konferencji prasowej w KPRM Premier Mateusz Morawiecki.

Dziękuję nauczycielom, dzieciom, rodzicom, młodzieży, którzy uczestniczycie w zdalnych lekcjach. Dzisiaj to ponad 90 procent. To bardzo ważne, żeby tego czasu nie zmarnować. To nie czas dodatkowych wakacji tylko wyciszenia narodowego. - dodaje Morawiecki.

Większe kary za nieprzestrzeganie kwarantanny.

- Wprowadzamy podwyższone kary do 30 tys. złotych i mechanizmy śledzenia, czy dany człowiek jest w domu. - powiedział Premier Mateusz Morawiecki.

Wkrótce więcej informacji...

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.