"Ustawka" kiboli w Gorzowie Wielkopolskim. Zatrzymano już 9 osób (FILM, ZDJĘCIA)

22 marzec 2020
(4 głosów)
Autor: 
"Ustawka" kiboli w Gorzowie Wielkopolskim. Zatrzymano już 9 osób Fot. KWP Gorzów Wlkp.

Starcie około 30 pseudokibiców w Gorzowie. Policja zatrzymała dziewięć osób na gorącym uczynku - to młodzi ludzie w wieku 19-31 lat.

W sobotnie popołudnie w Gorzowie Wielkopolskim kilkudziesięciu pseudokibiców starło się przy skrzyżowaniu ulicy Warszawskiej i Parkowej. - To była regularna bitwa. Grupa zakapturzonych i ubranych w kominiarki napastników okładała się pięściami i kopała nawzajem - relacjonuje nadkom. Marcin Maludy, rzecznik Lubuskiej Policji.

Kiedy informacja o bójce wpłynęła do policjantów, dyżurny wysłał na miejsce wszystkie patrole. Wśród nich byli policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego, wywiadowcy, policjanci ruchu drogowego oraz dzielnicowi. Funkcjonariusze dotarli na miejsce, kiedy w powietrzu unosił się jeszcze kurz po stoczonej walce.

Zatrzymano 9 osób na gorącym uczynku

W ręce policjantów wpadło dziewięciu napastników biorących udział w ustawce. - Kolejne zatrzymania są tylko kwestią czasu. Będzie to efekt pracy policjantów śledczych, kryminalnych oraz prokuratorów z Gorzowa. A ta łatwa nie jest bowiem zatrzymani odmawiają wyjaśnień - dodaje nadkom. Maludy.

Wszyscy usłyszą zarzuty związane z udziałem w bójce lub pobiciu, podczas której narazili współuczestników na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia. Wszystko to procesowo powiązane będzie z czynem o charakterze chuligańskim, bowiem doszło do rażącego zlekceważenia porządku prawnego. Zatrzymani to młode osoby w wieku od 19 do 31 lat.

Policjanci będą zatrzymywać kolejne osoby

Mundurowi zabezpieczyli na miejscu kominiarki z emblematami klubów sportowych oraz ochraniacze na szczękę. Gorzowscy policjanci będą dążyć do kolejnych ustaleń pozwalających na zatrzymania pozostałych osób biorących udział w tej bójce.

W dalszych zatrzymaniach z pewnością pomoże zabezpieczony monitoring. Policja stara się uzyskać także informacje od świadków, które mogą być kluczowe w tej sprawie.

Przeczytaj też: Zielonogórskie karetki rozlokowane po mieście. "Unikamy uziemienia całej zmiany"

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.