Zielona Góra: Aż trzy osoby straciły prawo jazdy w ciągu weekendu!

24 marzec 2020
(2 głosów)
Zielona Góra: Aż trzy osoby straciły prawo jazdy w ciągu weekendu! Lubuska Policja

Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego dbają o bezpieczeństwo na drogach powiatu i eliminują kierowców, którzy swoja nieodpowiedzialną jazdą zagrażają innym podróżnym. W ciągu minionego weekendu trzy osoby straciły swoje prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze to najczęstsza przyczyna wypadków i kolizji drogowych. Mimo zaostrzania przepisów i coraz surowszych kar – takich jak zatrzymanie prawa jazdy – kierowcy wciąż decydują się na przekraczanie dozwolonej prędkości. Prawie każdego tygodnia chociaż jeden z kierujących traci uprawnienia za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Niestety część ukaranych w ten sposób „piratów drogowych” decyduje się na kierowanie pojazdem mimo zatrzymanych uprawnień. W ciągu ostatnich tygodni zielonogórscy policjanci zauważyli, że część kierujących wykorzystując mniejszy ruch na drodze pozwala sobie na zbyt dużo. Na takie zachowanie nie pozwalają policjanci z grupy SPEED.

W piątek, 20 marca, na Trasie Północnej w Zielonej Górze, gdzie dozwolona jest jazda z prędkością 70 km/h, kierujący Golfem jechał z prędkością 122 km/h. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i ukarali go mandatem w kwocie 500 zł. Dodatkowo za to wykroczenie kierujący otrzymał 10 punktów karnych.

W niedzielę, 22 marca, w Nowogrodzie Bobrzańskim kierujący Fordem miał na liczniku 109 km/h w terenie zabudowanym, w miejscu, gdzie dozwolone jest 50 km/h. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł oraz otrzymał 10 punktów karnych i oczywiście policjanci zatrzymali jego prawo jazdy.

Również w niedzielę w Tucholi Żarskiej kierujący audi jechał z prędkością 109 km/h na tzw. pięćdziesiątce. Mężczyzna stracił prawo jazdy, został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł i otrzymał 10 punktów karnych.

Źródło: podinsp. Małgorzata Barska, Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.