Rząd ogranicza przemieszczanie się! Nowe zaostrzone zasady!

24 marzec 2020
(4 głosów)
Rząd ogranicza przemieszczanie się! Nowe zaostrzone zasady! KPRM/Adam Guz

Na konferencji prasowej w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Premier Mateusz Morawiecki poinformował o zaostrzeniu kwarantanny w Polsce!

Robimy wszystko, by jak najlepiej przygotować się na zwiększoną falę zachorowań. To jest możliwe i do tej pory się nam udaje, ale zalecenia specjalistów i epidemiologów są takie, by te ograniczenia zwiększyć. - mówi Premier Mateusz Morawiecki.

Od środy, 25 marca obowiązywać będą nowe obostrzenia dotyczące kwarantanny w Polsce. Wdrożone zostaną ograniczenia w przemieszczaniu się. W komunikacji miejskiej dopuszczalna liczba pasażerów to miejsca siedzące podzielone przez dwa. - Nie może być tłoku, musi być dystans. - dodaje Morawiecki.

Wszystkie dotychczasowe ograniczenia dotyczące galerii handlowych, restauracji i pubów - nadal obowiązują. Wciąż działa 14-dniowa kwarantanna dla powracających zza granicy.

Zakaz przemieszczania nie obejmuje pomocy najbliższym. Obostrzenia będą obowiązywały do 11 kwietnia br.

- Jeśli się nie dostosujemy do tych zasad, jeżeli nie ograniczymy zgromadzeń - nie uda nam się ochronić ludzkich żyć. Bardzo proszę - zostańmy w domu. - apeluje Minister Zdrowia Łukasz Szumowski

Artykuł aktualizowany na bieżąco...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.