Zielona Góra: 4-latek zakażony koronawirusem. Oddział chirurgii dziecięcej zamknięty!

25 marzec 2020
(7 głosów)
Zielona Góra: 4-latek zakażony koronawirusem. Oddział chirurgii dziecięcej zamknięty! Redakcja/Archiwum

Dziecko trafiło w piątek na Oddział Chirurgii Dziecięcej Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze z raną ciętą głowy. Podczas wypisu chłopiec kaszlał, podjęto decyzję o wykonaniu badań na koronawirusa. Wynik okazał się pozytywny.

Jako pierwsza o sytuacji poinformowała zielonogórska Gazeta Wyborcza. W związku z wykryciem koronawirusa u 4-latka zamknięto do odwołania Oddział Chirurgii Dziecięcej Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze. Część osób, które miały kontakt z dzieckiem zostały poddane kwarantannie oraz pobrano od nich próbki do badań na obecność koronawirusa. Zdarzenie potwierdza rzecznik zielonogórskiego szpitala Sylwia Malcher-Nowak.

Z informacji, jakie pojawiają się w internecie wynika, że dziecko trafiło do szpitala wraz z babcią. Podczas wywiadu epidemiologicznego kobieta nie wskazywała na możliwość zakażenia. Mimo wszystko podjęta została decyzja o wykonaniu badań u 4-latka, wyniki okazały się pozytywne.

Załoga śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z bazy w Zielonej Góze-Przylepie, która interweniowała u 4-latka również trafiła na kwarantannę. Uziemiony do piątku został również helikopter LPR!

Pacjenci z pilnymi chorobami kierowani są do innych placówek medycznych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.