Oblali denaturatem i podpalili 64-latka. Ofiara walczy o życie (FILM, ZDJĘCIA)

25 marzec 2020
(3 głosów)
Autor: 
Gorzów: Oblali denaturatem i podpalili 64-latka Fot. KWP Gorzów Wlkp.

Znajomi kazali iść 64-latkowi po denaturat, którym chwile później go oblali i podpalili. Mężczyzna cudem uniknął śmierci. Gorzowska policja zatrzymała już napastników. Grozi im dożywocie.

Dramatyczne sceny rozegrały się w sobotni wieczór, 21 marca, w jednym z budynków przy al. Konstytucji 3 Maja. Do mieszkania 64-latka przyszło dwóch znanych mu mężczyzn, 31 i 46-latek.

- Powiedzieli mu, aby poszedł do sklepu po denaturat. Mężczyzna nie podejrzewając podstępu zrobił to, o co go poprosili. Kiedy wrócił z łatwopalną substancją przekazał je zamawiającym, którzy nagle oblali denaturatem swoją ofiarę i skierowali w jego kierunku odpaloną zapalniczkę - relacjonuje nadkom. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji.

Mężczyzna cudem uniknął śmierci

Ogień całkowicie objął mężczyznę. 64-latek ma poparzone niemal 30% powierzchni ciała i znajduje się w śpiączce farmakologicznej w specjalistycznym szpitalu.

Na miejscu zdarzenia całą noc pracowali policjanci. - Dbali o to, aby dokładnie zabezpieczyć wszystkie ślady. Równolegle swoje czynności prowadzili policjanci śledczy i kryminalni. Funkcjonariusze po wytypowaniu osób odpowiedzialnych za to okrucieństwo już po kilkunastu godzinach zapukali do miejsc, gdzie przebywali. Ci byli zaskoczeni - informuje nadkom. Maludy.

Grozi im dożywocie

Podczas czynności procesowych zatrzymani usłyszeli zarzuty związane z usiłowaniem zabójstwa i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. We wtorek, 24 marca, Sąd w Gorzowie Wielkopolskim przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej i zastosował wobec oprawców trzymiesięczny areszt. Grozi im kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Przeczytaj też: Zielona Góra: Ratownicy trafili na kwarantannę. Pacjent zataił objawy koronawirusa

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.