Niewybuch znaleziony w Zbąszynku. To pocisk artyleryjski!

26 marzec 2020
(3 głosów)
Niewybuch znaleziony w Zbąszynku. To pocisk artyleryjski! Redakcja/Zdjęcie poglądowe

Podczas prac ziemnych przy jednym z torowisk w Zbąszynku natrafiono na niewybuch z czasów II Wojny Światowej. 

W czwartek, 26 marca, około godziny 14:20, dyżurny świebodzińskich policjantów otrzymał zgłoszenie dotyczące znalezienie niewybuchu podczas wykonywanych prac ziemnych przy jednym z torowisk w Zbąszynku. Na miejsce wysłany został patrol policji. Funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie oraz zabezpieczyli teren. Zdarzenie potwierdza mł. asp. Marcin Ruciński, Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie.

Na miejsce wezwany został patrol rozminowania. Saperzy zidentyfikowali niewybuch jako pocisk artyleryjski i około godziny 19 wyciągnęli go z ziemi. Niewybuch w najbliższym czasie zostanie zneutralizowany na jednym z poligonów. 

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.