Dwie osoby złamały zasady kwarantanny. Mogą otrzymać 30 tys. złotych kary!

27 marzec 2020
(1 głos)
Dwie osoby złamały zasady kwarantanny. Mogą otrzymać 30 tys. złotych kary! Lubuska Policja

Policjanci ze Strzelec Krajeńskich sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną przestrzegają zaleceń. Mundurowi swoje zadania realizują przy współpracy z pozostałymi instytucjami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo w czasie pandemii. 

W związku z zagrożeniem, jakie powoduje koronawirus zarówno w naszym kraju jak i na całym świecie wprowadzane są bezprecedensowe procedury bezpieczeństwa. Również w powiecie strzelecko-drezdeneckim zostały wdrożone środki, które mają pomóc w zapobieganiu rozprzestrzenianiu się epidemii. Większość tych zadań spoczywa na służbach medycznych, jednak istotną rolę spełniają policjanci. Jednym z głównych zadań, jakie na nich spoczywa, to kontrola osób objętych kwarantanną. Obecnie w powiecie strzelecko-drezdeneckim jest ponad 100 takich osób. Od początku działań związanych z kontrolami policjanci ze Strzelec Krajeńskich, Drezdenka i Dobiegniewa przeprowadzili kilkaset kontroli. Cieszy fakt, że niemal wszyscy wykazali się odpowiedzialnością społeczną i przestrzegali zasad kwarantanny. W dwóch przypadkach osoby nie dostosowały się do zaleceń. Dlatego będą wyciągnięte wobec nich surowe konsekwencje. Mówimy tutaj o grzywnie, która może wynieść nawet 30 tys. złotych.

Kontrola osoby, która jest objęta kwarantanną przebiega w sposób dyskretny i z zachowaniem niezbędnych środków ostrożności zarówno dla obywatela, jak i funkcjonariuszy. Umundurowani policjanci, kiedy docierają pod konkretny adres kontaktują się z telefonicznie z osobą objętą kwarantanną i proszą o podejście do okna lub innego miejsca, w którym będzie można skutecznie i bezpiecznie przeprowadzić sprawdzenie. Co ważne kontrolowane są wszystkie osoby, które znajdują się na kwarantannie, a sprawdzenia dokonywane są w różnych godzinach. W czasie rozmowy policjanci pytają również, czy osoby nie potrzebują pomocy związanej m.in. z brakiem lekarstw, czy żywności. Jeżeli taka sytuacja miałaby miejsce, informację policjanci przekazują do instytucji, które współpracują z nami w tym zakresie. Wszystko po to, aby nikt nie został bez wsparcia i pomocy.

Przypominamy również o dostępnej już bezpłatnej aplikacji „Kwarantanna Domowa”. Dzięki temu narzędziu uzyskamy niezbędną pomoc w czasie kwarantanny oraz wypełnimy wszystkie zalecenia bez kontroli policjantów. W powiecie strzelecko-drezdeneckim z aplikacji już korzysta kilka osób.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.