Młodzi agresorzy z Żagania zaatakowali policjantów. Używali gazu (FILM)

02 kwiecień 2020
(1 głos)
Autor: 
Młodzi agresorzy z Żagania zaatakowali policjantów Fot. KPP Żagań

Młodzi mężczyźni z Żagania zaatakowali interweniujących policjantów. Napastnicy używali gazu łzawiącego. Wszyscy zostali już zatrzymani, mieli przy sobie narkotyki.

Wszystko wydarzyło się w sklepie przy ulicy Kożuchowskiej w Żaganiu. Policjanci zostali poinformowani o osobach grupujących się pod budynkiem. Na miejsce skierowano patrol umundurowanych funkcjonariuszy.

- Kiedy policjanci przybyli na miejsce, weszli do pomieszczenia, a tam został w ich kierunku rozpylony gaz łzawiący. Pomiędzy policjantami a jednym z mężczyzn rozpętała się szarpanina, która przeniosła się na zewnątrz budynku - relacjonuje sierż. szt. Aleksandra Jaszczuk, rzecznik żagańskiej policji.

Dwóch obezwładniono, trzeciemu udało się uciec

Po obezwładnieniu jednego z trzech mężczyzn kolejny uczestnik chciał pomóc swojemu koledze. Wtedy i on został zatrzymany. Ostatniemu z uczestników interwencji udało się uciec. Mimo tego, że wobec policjantów użyto gazu, mundurowi zatrzymali 23 i 25-latka.

Przy mężczyznach ujawniono środki odurzające. - Wstępne badania wykazały, że posiadali oni przy sobie metaamfetaminę oraz marihuanę. Zabezpieczone narkotyki zostały przesłane do laboratorium kryminalistycznego. Zatrzymani trafili do aresztu - informuje sierż. szt. Jaszczuk.

Następnego dnia policjantom udało się namierzyć trzeciego mężczyznę. Zatrzymanie 22-latka było efektem pracy żagańskich kryminalnych.

Wszyscy usłyszeli już zarzuty

Zatrzymanym mężczyznom przedstawiono zarzuty czynnej napaści na funkcjonariuszy. Ponadto 23 i 25-latek usłyszeli dodatkowo zarzuty m.in, wymuszania czynności urzędowych oraz posiadania środków odurzających. 25-latek został aresztowany na trzy miesiące, natomiast wobec 22-latka prokurator zastosował dozór policyjny.

Wobec wszystkich prowadzone jest także postępowanie w związku z niestosowaniem się do zakazu dotyczących grupowania. Podejrzani muszą liczyć się z wnioskiem o ukaranie do sądu.

Przeczytaj też: Koronawirus. Strażacy ze Słubic na kwarantannie. Wcześniej byli na wypadku

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.