Pożar stacji benzynowej w Wilkanowie pod Zieloną Górą. To podpalenie (ZDJĘCIA)

04 kwiecień 2020
(11 głosów)
Autor: 
Pożar stacji benzynowej w Wilkanowie pod Zieloną Górą Fot. OSP Świdnica

Trzy zastępy straży pożarnej walczyły z pożarem stacji benzynowej w Wilkanowie koło Zielonej Góry. Płonął budynek oraz dystrybutory. Zbiorniki były już po brzegi wypełnione paliwem.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego zielonogórskich strażaków w sobotę, 4 kwietnia, po godzinie 5:55. W ogniu stanęła nowo budowana stacja paliw przy drodze krajowej nr 27 w Wilkanowie. Płonął sam budynek stacji, jak i cztery dystrybutory.

Ogień szybko rozprzestrzenił się po budynku. Na miejsce wysłano 2 zastępy straży pożarnej z Zielonej Góry oraz ochotników ze Świdnicy. Po blisko godzinie akcji pożar został opanowany, a strażacy mogli rozpocząć dogaszanie.

Dopiero po zakończeniu akcji gaśniczej okazało się, że zbiorniki paliwa umieszczone pod ziemią były całkowicie wypełnione. Całe szczęście, że ogień nie rozprzestrzenił się właśnie w ich kierunku.

Strażacy nie pozostawiają złudzeń - to było podpalenie. Wskazuje na to między innymi kilka niezależnych punktów zapalnych. Czyżby to działanie konkurencji? Właściciel stacji oszacował straty na około 200 tysięcy złotych.

Przeczytaj też: Działka pełna beczek w Wysokiej pod Gorzowem. Kto zrobił tam śmietnisko? (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.