Wszystkie karetki w Gorzowie Wlkp. uziemione. Podejrzenie koronawirusa u jednej z lekarek!

06 kwiecień 2020
(6 głosów)
Wszystkie karetki w Gorzowie Wlkp. uziemione. Podejrzenie koronawirusa u jednej z lekarek! gorzowianin.com

Wszystkie karetki pogotowia w Gorzowie zostały wyłączone z akcji ratunkowych. Wszystko przez jedną z lekarek, u której podejrzewa się zakażenie koronawirusem. Poddane kwarantannie zostały również dwie bazy pogotowia ratunkowego, przy ul. Kazimierza Wielkiego i ul. Śląskiej.

U jednej z lekarek z Samodzielnej Publicznej Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Gorzowie podejrzewa się zakażenie koronawirusem. Gorzowska lekarka jeździła przez cały weekend karetką pogotowia z jednym z zespołów ratownictwa medycznego. Wszyscy, którzy mieli kontakt z kobietą są odizolowani. Służby czekają na wynik testu lekarki - ten ma być znany po południu.

Natomiast obie stacje pogotowia ratunkowego - przy ul. Kazimierza Wielkiego i przy ul. Śląskiej są poddane kwarantannie. To oznacza, że wszystkie 6 zespołów ratownictwa medycznego jest uziemionych. Gorzów obsługują karetki z Witnicy, Strzelec Krajeńskich oraz ze Skwierzyny.

Jak ustalił portal gorzowianin.com, również w ubiegłym tygodniu była kwarantanna na gorzowskim pogotowiu, ale tylko w bazie przy ul. Kazimierza Wielkiego. Wówczas koronawirusa podejrzewano u jednego z ratowników medycznych. Wynik na szczęście okazał się negatywny.

Godzina 15:00 - Wynik pracownika Samodzielnej Publicznej Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Gorzowie Wielkopolskim na obecność wirusa SARS-CoV-2 jest ujemny. Zespoły ratownictwa medycznego mogą wrócić do pracy.

Źródło: Gorzowianin.com

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.