Wezwał pogotowie bo źle się czuł. W karetce okradł ratownika medycznego!

06 kwiecień 2020
(3 głosów)
Wezwał pogotowie bo źle się czuł. W karetce okradł ratownika medycznego! Redakcja/Zdjęcie poglądowe

Wezwał pogotowie, bo się źle czuł. Kiedy karetka zatrzymała się pod szpitalem cudownie ozdrowiał i z niej uciekł. Jednak wcześniej ukradł telefon i dokumenty ratownika medycznego. Żagańscy policjanci bardzo szybko ustalili i zatrzymali 37-letniego mężczyznę.

Pomimo tak trudnych warunków, w jakich przyszło pracować naszej służbie zdrowia, napotykamy obywateli, którzy nie potrafią uszanować ich ciężkiej pracy. W niedzielę, 5 kwietnia, załoga pogotowia ratunkowego została wysłana przez dyspozytora na stację paliw w Szprotawie, gdzie mężczyzna miał się źle poczuć. Ratownicy zastali na stacji oczekującego pacjenta, po jego przebadaniu podjęli decyzję o przewiezieniu mężczyzny do szpitala w Żaganiu. Kiedy zatrzymali się pod szpitalem, mężczyzna cudownie ozdrowiał i uciekł z karetki. Jak się po chwili okazało, zanim uciekł, zdążył okraść ratownika medycznego z telefonu komórkowego i dokumentów.

Sprawca następnie udał się na pobliską stację paliw i dokonał zakupu cukierków, za które zapłacił skradzioną kartą bankomatową. Dyżurny żagańskiej jednostki po otrzymaniu zgłoszenia niezwłocznie skierował na miejsce patrol. Funkcjonariusze ustalili personalia sprawcy i po patrolowaniu miasta napotkali i zatrzymali 37-latka. Mężczyzna przyznał się do kradzieży. Policjanci odzyskali w całości skradzione mienie, które powróciło do właściciela. Po wykonaniu z mężczyzną czynności w jednostce został on zwolniony.

Kilka godzin później ten sam mężczyzna udał się do sklepu spożywczego, gdzie ukradł piwo. Funkcjonariusze, którzy przyjechali na interwencję skierowali wobec osoby wniosek o ukaranie do sądu zarówno za kradzież, jak i niestosowanie się do przepisów wydanych w związku z epidemią koronawirusa. Mężczyzna tłumaczył, że dla niego wypicie piwa jest w obecnej sytuacji niezbędną czynnością.

Źródło: sierż. szt. Aleksandra Jaszczuk, Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Czytaj także - Koronawirus. 16 osób grało w siatkówkę zamiast pozostać w domu

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.