Koronawirus. 16 osób grało w siatkówkę zamiast pozostać w domu

06 kwiecień 2020
(8 głosów)
Koronawirus. 16 osób grało w siatkówkę zamiast pozostać w domu Lubuska Policja

Wystarczył jeden dzień słonecznej pogody, aby cześć osób zapomniała o panującej epidemii. Ludzie wybrali się pojeździć na motocyklach, urządzali grille jakby ta czynność była ważniejsza od zdrowia. Jednak najbardziej zszokowała grupa młodych ludzi, którzy urządzili sobie mecz siatkówki na jednym z gminnych boisk. Wszyscy uczestnicy zostali ukarani mandatami karnymi. 

Kilka pierwszych wiosennych promieni słońca wystarczyło, aby wiele osób zapomniało o zagrożeniu, jakim jest koronawirus. Niestety wzrost zachorowań oraz kolejne ofiary nie są wystarczającym powodem dla niektórych, aby zostać w domu dla bezpieczeństwa swojego, bliskich czy sąsiadów. Wyjście z domu zostało ograniczone do tzw. niezbędnych spraw życia codziennego. Jest wiele interpretacji tego określenia, jednakże w tak niebezpiecznym okresie, do żadnego nie da się zaliczyć: mycia auta, grillowania na działce, jazdy motocyklem, rowerem czy wypadu nad jezioro.

Największym jednak kuriozum i brakiem zrozumienia sytuacji wykazała się grupa 16 młodych ludzi, którzy postanowili urządzić sobie mecz siatkówki. Zasady utworzone, aby zatrzymać rozprzestrzenianie się wirusa takie jak: zakaz korzystania z miejsc rekreacji, ograniczenie wyjścia z domu, zakaz grupowania się czy urządzania innych zgromadzeń i widowisk zupełnie tych osób nie interesowały. Rozgrywka została przerwana przez świebodzińskich policjantów, a wszyscy uczestnicy ukarani zostali mandatami karnymi. Wśród wielu tłumaczeń, które przez miniony weekend usłyszeli policjanci, bardzo często pojawiały się dwa:

- przy złamaniu nakazu utrzymania dystansu 2 metrów podczas przemieszczania się pieszo: „ja z tą osobą mieszkam”

- przy złamaniu zakazu wychodzenia z domu bez celu lub w celu rekreacji: „idę w odosobnione miejsca i z nikim się nie kontaktuje”.

Oba te ograniczenia mają przede wszystkim na celu utrzymanie samodzielnej izolacji dla walki z koronawirusem. Kiedy idziemy z kimś w grupie czy też blisko siebie inni zaczynają nas naśladować. Jeśli wychodzimy z domu pobiegać, pojeździć rowerem, na plaże czy na grilla, inne osoby widząc to również decydują się wyjść. To może lawinowo przerwać izolację. Tylko współdziałając możemy zwalczyć tę chorobę!

Źródło: mł. asp. Marcin Ruciński, Komenda Powiatowa Policji w Świebodzinie

Czytaj także - Wezwał pogotowie bo źle się czuł. W karetce okradł ratownika medycznego!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.