Pożar lasu pod Sulechowem. W akcji samolot gaśniczy z Zielonej Góry (ZDJĘCIA)

07 kwiecień 2020
(3 głosów)
Autor: 
Pożar lasu pod Sulechowem. W akcji samolot gaśniczy Fot. OSP Trzebiechów

Płonie las w pobliżu wsi Głęboka koło Sulechowa. Walka z ogniem toczy się z ziemi oraz powietrza. Ogień rozprzestrzenił się na dużą powierzchnię.

Zgłoszenie o pożarze lasu wpłynęło do dyżurnego zielonogórskich strażaków we wtorkowe popołudnie, 7 kwietnia, po godzinie 15:45. Ogień pojawił się w jednym z oddziałów leśnych pod miejscowością Głęboka (gmina Trzebiechów).

W akcji uczestniczy 6 zastępów straży pożarnej. Ponadto do działań wezwany został samolot gaśniczy typu AN-2 z Leśnej Bazy Lotniczej w Zielonej Górze, który przeprowadził kilka zrzutów środka gaśniczego oraz samochód patrolowo-gaśniczy z Nadleśnictwa Sulechów.

Warunki pogodowe nie ułatwiają pracy strażaków. W tej chwili pożar został już opanowany, ale wcześniej panowały trudne warunki. Jest bardzo sucho i często wieje silny wiatr, co spowodowało, że ogień szybko się rozprzestrzenił.

Trwa dokładne dogaszanie pogorzeliska. Przypuszczalną przyczyną pojawienia się ognia jest podpalenie. Łącznie spłonął ponad hektar dębowej uprawy.

Przeczytaj też: Duże zagrożenie pożarowe w Lubuskiem. Leśna ściółka dramatycznie sucha

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.