Ukrainiec przepłynął rzekę, aby dostać się do Polski. Dostał mandat

08 kwiecień 2020
(2 głosów)
Autor: 
Ukrainiec przepłynął rzekę, aby dostać się do Polski. Dostał mandat Fot. KWP Gorzów Wlkp.

Niektórzy nie chcą przekraczać granic w wyznaczonych miejscach. W ręce strażników granicznych wpadł obywatel Ukrainy, który przedostał się przez polsko-niemiecką granicę koło Gubina. Mężczyzna wcześniej przepłynął przez Nysę Łużycką.

W dobie koronawirusa nie wszędzie można przekroczyć granicę z Polską. W niedzielę, 5 kwietnia, 23-letni obywatel Ukrainy będąc w rejonie Gubina, nie chciał jednak udać się do miasta, gdzie można przekroczyć granicę pieszo.

Mężczyzna postanowił, że przez polsko-niemiecką granicę przedostanie się wpław przez Nysę Łużycką. Gdy cudzoziemiec stanął już na polskim brzegu, szybko trafił w ręcę funkcjonariuszy Straży Granicznej.

- W trakcie legitymowania okazało się, że 23-latek za wszelką cenę chciał dostać się do swojego kraju. Po zbadaniu temperatury ciała ukarany został mandatem karnym w wysokości 500 złotych i zawrócony na terytorium Niemiec, aby udać się na wyznaczone do tego miejsce na moście w Gubinie - relacjonuje mjr SG Joanna Konieczniak, rzecznik Nadodrzańskiej Straży Granicznej.

Przeczytaj też: Pożar warsztatu samochodowego w Zielonej Górze. Kłęby dymu nad miastem (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.