Pościg ulicami Żar. Kierowca powinien być na kwarantannie

08 kwiecień 2020
(3 głosów)
Autor: 
Pościg ulicami Żar. Kierowca powinien być na kwarantannie Fot. KWP Gorzów Wlkp.

Policjanci z Żar ścigali ulicami miasta samochód marki BMW. Szybko okazało się, że 30-letni kierowca powinien być na kwarantannie. Mężczyzna otrzymał już 10 tysięcy złotych kary. Czeka go też sprawa w sądzie.

Wszystko wydarzyło się w niedzielę, 5 kwietnia. Żarscy kryminalni patrolując ulice miasta, postanowili zatrzymać do kontroli osobowe BMW.

- Policjanci zawrócili za nim. Wówczas kierujący gwałtownie przyspieszył. Nie zatrzymał pojazdu pomimo tego, że funkcjonariusze włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe - relacjonuje podkom. Aneta Berestecka, rzecznik policji w Żarach.

Pościg nie trwał długo, ponieważ dalszą drogę ucieczki zablokował wezwany do pomocy radiowóz, który nadjechał z przeciwnego kierunku. Kierowca nie zdążył wysiąść z pojazdu, kiedy przy drzwiach BMW pojawili się już kryminalni i zatrzymali 30-letniego mieszkańca Żar.

Był na kwarantannie i wyszedł z domu

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Szybko okazało się też, że 30-latek objęty był kwarantanną. Zatrzymany złamał jej zasady, wychodząc z domu i przemieszczając się samochodem.

Teraz kierowca odpowie nie tylko za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli, za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. - O tym rażącym naruszeniu mundurowi powiadomili Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Żarach. Jego decyzją 30-latek już został ukarany karą pieniężną w wysokości 10 tysięcy złotych - dodaje podkom. Berestecka.

Przeczytaj też: Ukrainiec przepłynął rzekę, aby dostać się do Polski. Dostał mandat

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.