Płoną lasy i suche trawy w Lubuskiem. Strażacy mają pełne ręce roboty

19 kwiecień 2020
(1 głos)
Płoną lasy i suche trawy w Lubuskiem. Strażacy mają pełne ręce roboty Redakcja/Zdjęcie poglądowe

W Lubuskich lasach występuje trzeci, najwyższy stopień zagrożenia pożarowego. Leśna ściółka ma wilgotność porównywalną do wilgotności kartki papieru. Niestety w najbliższych dniach nie prognozuje się opadów deszczu.

Zagrożenie pożarowe w lubuskich lasach jest duże, najwyższy trzeci stopień obejmuje całe nasze województwo, co znacząco zwiększa ryzyko pożaru. Strażacy z powiatu zielonogórskiego mają sporo pracy. - Dziś od godzin porannych strażacy wyjeżdżali czterokrotnie do pożarów lasu oraz dwukrotnie do pożarów traw. - podaje st. kpt. Arkadiusz Kaniak, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej PSP w Zielonej Górze.

W sobotę, 18 kwietnia, około godziny 22 doszło do groźnego pożaru stosów drewna oraz leśnej ściółki w Górzykowie koło Sulechowa. W akcje zaangażowanych zostało ponad 10 zastępów straży pożarnej. Strażacy przez całą noc walczyli z pożarem. Dopiero w niedzielę, 19 kwietnia, około godziny 4:30 sytuacja pożarowa była opanowana. Pozostało żmudne dogaszanie pogorzeliska. Niestety było to podpalenie.

W niedzielę, 19 kwietnia, około godziny 14 doszło do pożaru traw koło Czerwieńska. Dzięki błyskawicznej akcji strażaków pożar nie zdążył się rozprzestrzenić. W rejonach Czerwieńska oraz Nietkowa do podobnych pożarów dochodzi bardzo często. 

Od poniedziałku, 20 kwietnia ponownie otwarte zostaną parki oraz lasy. Apelujemy o zdrowy rozsądek i rozwagę podczas rekreacji! Las rośnie wolno, ale płonie szybko! 

Fot. Dominik Brzezicki

 Czytaj również - Nocne pożary budynków pod Gorzowem. Strażacy: na wsi grasuje podpalacz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.