Sulechów: Kradł pieniądze z kościelnych puszek. 41-latek został zatrzymany

22 kwiecień 2020
(1 głos)
Sulechów: Kradł pieniądze z kościelnych puszek. 41-latek został zatrzymany KMP Zielona Góra

Sulechowscy policjanci zatrzymali wczoraj mężczyznę, który w sobotę rano włamał się do kościoła w centrum miasta i ukradł pieniądze z kościelnych puszek. To dobrze znany policjantom 41-letni sulechowianin, sprawca kradzieży i włamań, który ma już na swoim koncie wyroki i pobyty w więzieniu.

Policjanci z Komisariatu Policji w Sulechowie zostali w niedzielę powiadomieni przez proboszcza jednej z sulechowskich parafii o sobotnim włamaniu do kościoła i kradzieży pieniędzy z kościelnych puszek. Dzięki dostarczonemu wczoraj zapisowi z monitoringu natychmiast rozpoznali sprawcę tego włamania – mimo, że mężczyzna na nagraniu miał twarz zakrytą maską. To dobrze im znany 41-latek, który ma na swoim koncie wyroki i pobyty w więzieniu za kradzieże i kradzieże z włamaniem.

Na nagraniu z monitoringu widać jak mężczyzna wchodzi do kościelnego przedsionka, wspina się po metalowej kracie, odgina jej górną część i wchodzi do środka. Co zabawne, w tym samym czasie drzwi boczne były otwarte i można było przez nie swobodnie wejść do wnętrza kościoła. Mężczyzna rozbił pięć puszek, w których było około 150 zł z datków wiernych. Po kradzieży sprawca wychodzi tą samą drogą.

Policjanci zatrzymali wczoraj 41-latka i osadzili w policyjnym areszcie. Usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem i przyznał się do winy. Dzisiaj prokurator zdecyduje o środku zapobiegawczym dla podejrzanego.

Za kradzież z włamaniem grozi mężczyźnie kara więzienia od roku do 10 lat, ale 41-latek działał w warunkach recydywy – górna granica kary może być podniesiona o połowę – do 15 lat pozbawienia wolności.

Źródło: podinsp. Małgorzata Barska, Zespół Prasowy KMP w Zielonej Górze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.