Chciał wysadzić kamienicę w Kożuchowie. 25-latek był pijany (ZDJĘCIA)

23 kwiecień 2020
(5 głosów)
Autor: 
Chciał wysadzić kamienicę w Kożuchowie. 25-latek był pijany Fot. OSP Kożuchów

Akcja służb w Kożuchowie. 25-latek przy użyciu petardy i butli z gazem chciał wysadzić kamienicę. Mężczyzna został zatrzymany. Miał blisko dwa promile alkoholu.

Wszystko wydarzyło się w środę, 22 kwietnia. Wczesnym porankiem kilka rodzin zamieszkujących budynek przy ulicy Nowosolnej w Kożuchowie otrzymało przerażającą wiadomość. Z treści wynikało, że o godzinie 13:00 jeden z mężczyzn planuje wysadzić kamienicę przy użyciu butli z gazem i petardy.

Na miejsce wezwano patrol policji oraz zastęp straży pożarnej z miejscowej jednostki OSP. - Przed budynkiem stali przerażeni mieszkańcy, którzy w pośpiechu opuścili swoje mieszkania. Policjanci, zachowując wszelkie zasady bezpieczeństwa, zatrzymali 25-latka - relacjonuje mł. asp. Renata Dąbrowicz–Kozłowska, rzecznik nowosolskiej policji.

Miał blisko dwa promile alkoholu

Tuż po zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie blisko dwa promile alkoholu. Po wytrzeźwieniu 25-latek usłyszy zarzut. Za swoje zachowanie może spędzić kilka lat w zakładzie karnym.

- Strach, panika i obawa o swoje zdrowie oraz dobytek to wszystko co przeżyło kilka rodzin z Kożuchowa. Dlatego też, zachowania młodego mężczyzny nie może zostać potraktowane jako żart i poniesie on tego konsekwencje - podkreśla mł. asp. Dąbrowicz–Kozłowska.

Fot. KPP Nowa Sól

Przeczytaj też: Oficer Straży Granicznej jeździł do Niemiec i nie miał kwarantanny? "Wyjaśniamy sprawę"

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.