Lubsko: Policyjny pościg za 18-latkiem bez prawa jazdy

27 kwiecień 2020
(6 głosów)
Autor: 
Lubsko: Policyjny pościg za 18-latkiem bez prawa jazdy Fot. KPP Żary

Policjanci ścigali ulicami Lubska samochód marki Volkswagen. Pościg zakończył się już po kilku kilometrach w pobliskiej wsi. Szybko okazało się, że 18-letni kierowca nie posiada uprawnień do kierowania. Teraz czeka go też sprawa w sądzie.

Wszystko wydarzyło się w niedzielę, 26 kwietnia. Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji patrolowali okolice Lubska. Na ulicy Warszawskiej ich czujność wzbudził kierowca osobowego Volkswagena Passat.

- Mężczyzna nie posiadał zapiętych pasów bezpieczeństwa, dlatego mundurowi włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, aby zatrzymać pojazd i przeprowadzić kontrolę drogową. Kierowca nie zareagował jednak na nadawane sygnały i przyspieszył, uciekając przez okoliczne miejscowości - relacjonuje kom. Aneta Berestecka, rzecznik policji w Żarach.

Niebezpieczna jazda 18-latka bez prawa jazdy

Pościg nie trwał długo, ponieważ zakończył się w miejscowości Raszyn oddalonej o kilka kilometrów. 18-letni kierowca nie zdążył wysiąść z pojazdu, kiedy przy drzwiach pojawili się już funkcjonariusze. W aucie znajdował się też 17-letni pasażer.

- Jak się okazało, mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz mieszkaniec powiatu żarskiego odpowie nie tylko za wykroczenia dotyczące naruszenia obowiązku stosowania pasów bezpieczeństwa i kierowania bez uprawnień, ale również za przestępstwo związane z niezatrzymaniem się do kontroli - dodaje kom. Berestecka.

Przeczytaj też: Osadzone z Krzywańca nie zwalniają tempa. Z jednostki wyjechały kolejne maseczki (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.