Pijany mieszkaniec Kożuchowa pojechał na zakupy. Powinien być na kwarantannie

28 kwiecień 2020
(4 głosów)
Autor: 
Pijany pojechał na zakupy. Powinien być na kwarantannie Fot. KPP Nowa Sól

Mieszkaniec Kożuchowa powinien spędzać czas na domowej kwarantannie. Zamiast tego pojechał jednak na zakupy. Policjanci zatrzymali mężczyznę, a ten wydmuchał ponad 2 promile alkoholu. Teraz grożą mu surowe konsekwencje.

W poniedziałek, 27 kwietnia, funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kożuchowie pojechali sprawdzić samopoczucie mężczyzny, który został objęty kwarantanną.

- Mundurowi przed posesją skontaktowali się telefonicznie z właścicielem numeru. Rozmówca miał duże trudności w porozumiewaniu się. Zaczął nieskładnie podawać informacje, twierdząc, że jest kolegą osoby będącej na kwarantannie, a mężczyzna, do którego dzwonią w tej chwili nie może podejść do okna - opowiada mł.asp. Renata Dąbrowicz - Kozłowska, rzecznik nowosolskiej policji.

Pijany pojechał na zakupy

Policjanci cały czas nie wierzyli mężczyźnie. W końcu ten przyznał się, iż jest osobą, której szukają policjanci. Mężczyzna poinformował, że był na zakupach, ale już wraca do domu. Chwilę później podjechał pod wskazany adres.

Kierowca wyszedł z pojazdu i miał bardzo bełkotliwą mowę. - Policjanci zachowując wszelkie środki ostrożności, ubrani w odpowiednie kombinezony przystąpili do badania stanu trzeźwości kierującego. Policyjny alkomat wskazał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu - informuje ml. asp. Dąbrowicz - Kozłowska.

Grożą surowe konsekwencje

Nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzny będzie miało swój finał przed sądem. Mieszkaniec Kożuchowa odpowie teraz za jazdę pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz nieprzestrzeganie przepisów związanych z pozostawaniem na kwarantannie.

Przeczytaj też: Służby odnalazły 55-letnią mieszkankę Gorzowa. Kobieta trafiła do szpitala (FILM, ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.