Wyprzedzał "na czołówkę". O krok od tragedii... (FILM)

05 maj 2020
(1 głos)
Wyprzedzał "na czołówkę". O krok od tragedii... Lubuska Policja

Mimo ograniczonego ruchu gorzowscy policjanci w majowy weekend zarejestrowali wiele niebezpiecznych zachowań na drodze. Niektórzy kierowcy za nic mieli bezpieczeństwo swoje czy innych zmotoryzowanych. 12 osób straciło prawa jazdy. 

Na drogach spokojniej niż podczas corocznych „majówek”. Sytuacja spowodowana pandemią i ograniczenia z tego wynikające sprawiły, że ruch był zdecydowanie mniejszy. Ale już powoli wracamy do optymalnej sytuacji. To też trzeba zrobić z umiarem i zdrowym rozsądkiem. A z tym jest problem. Podczas pierwszych dni maja widać było tych, którzy pedał gazu wciskali do dechy. Gorzowscy policjanci ruchu drogowego mieli zatem sporo pracy.

Podczas swoich służb zarejestrowali wiele nieodpowiedzialnych zachowań. Łącznie zatrzymali prawa jazdy 12 zmotoryzowanym - 11 za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym oraz jedno za jazdę w stanie nietrzeźwości. Rekordzista miał 157 km/h na "50". Kolejne postępowanie jest prowadzone wobec kierującego Volkswagenem, który do wyprzedzania auta wykorzystał pas drogowy wyłączony z ruchu. Sytuacja była niezwykle niebezpieczna, bo z naprzeciwka jechało inne auto. Tylko dzięki reakcji właśnie tego drugiego kierowcy, który widząc co się dzieje zwolnił nie doszło do zderzenia. Na takie zachowania nie może być zezwolenia i należy je eliminować z całą stanowczością. Zapis tego zachowania już trafił do policjantów ruchu drogowego, którzy będą docierać do nieodpowiedzialnego kierowcy.

Źródło: nadkom. Marcin Maludy, Rzecznik Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.