Stado dzików z młodymi zadomowiło się w parku przy ulicy Lechitów w Zielonej Górze

06 maj 2020
(1 głos)
Stado dzików z młodymi zadomowiło się w parku przy ulicy Lechitów w Zielonej Górze Redakcja

Dwa patrole policji, straż miejska i straż pożarna zostały zadysponowane do przeganiania dzików z parku "Zielony Przystanek" w pobliżu ulicy Lechitów w Zielonej Górze. Akcja trwa.

Zielonogórskie służby otrzymały zgłoszenie w środę, 6 maja, około godziny 15. Według informacji okolicznych mieszkańców na terenie parku "Zielony Przystanek" w pobliżu ulicy Lechitów w Zielonej Górze zadomowiło się stado dzików z młodymi. Zwierzęta atakują m.in. przechodniów z psami.

Służby zabezpieczyły teren, obecnie trwa ustalanie, jak przepędzić zwierzęta do lasu. Locha dzika z młodymi jest bardzo niebezpieczna. Może nawet zaatakować człowieka.

Godzina 16:50 - Służby zakończyły już swoje działania. Dwa dorosłe dziki i siedem młodych zostało przegnanych do lasu. Nie wykluczone że zwierzęta powrócą. - Policjanci bez użycia siły przegnali dziki do lasu. - podaje podinsp. Małgorzata Stanisławska, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze. 

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.