Wędrzyn: Podcinał drzewo w lesie. Pień zmiażdżył mu nogę. W akcji śmigłowiec LPR (ZDJĘCIA)

07 maj 2020
(3 głosów)
Autor: 
Podcinał drzewo w lesie. Pień zmiażdżył mu nogę. W akcji śmigłowiec LPR Fot. KP PSP Sulęcin

Poważny wypadek w Wędrzynie. Spadające drzewo zwaliło się wprost na nogę mężczyzny, które je podcinał. Poszkodowany trafił do szpitala śmigłowcem LPR.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 7 maja. W oddziale leśnym w Wędrzynie pilarz podcinał drzewo oparte o pień innego. Nagle w pionie spadło ono na nogę mężczyzny, miażdżąc ją i wgniatając w ziemię.

Na miejsce skierowano zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sulęcinie oraz strażaków wojskowych z Wędrzyna. - Dojazd był utrudniony ze względu na wąską i zarośniętą leśną drogę. Ratownicy udali się z częścią sprzętu do poszkodowanego pieszo. Dopiero po wycince kilku drzew na miejsce mógł dojechać pierwszy pojazd - relacjonują sulęcińscy strażacy.

Trudna akcja ratowników

Pierwsi strażacy zastali leżącego mężczyznę z przygniecioną nogą w części podkolanowej. Poszkodowany był przytomny. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy mężczyźnie, następnie pomoc medyczną przejął zespół pogotowia, który po zbadaniu poszkodowanego i podaniu leków oddalił się do strefy bezpiecznej.

- Przed podniesieniem drzewa zachodziła konieczność jego stabilizacji, co okazało się pod względem technicznym najtrudniejszą czynnością. Do jej wykonania użyto pni drzew, napinających pasów transportowych, drabin przenośnych oraz wyciągarki z pojazdu gaśniczego. Następnie z obu stron wykonano podkopy, w które włożono dwa rozpieracze ramieniowe i przy ich pomocy podniesiono drzewo wzdłuż jego osi, aby wydostać nogę poszkodowanego - opowiadają strażacy zawodowi z Sulęcina.

Poszkodowany zabezpieczony na desce ortopedycznej został sprawnie ewakuowany spod drzewa. Karetka pogotowia przetransportowała go wprost do śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Przeczytaj też: Szaleńcza jazda zakończona na słupie. Piesi uciekali z chodnika (FILM, ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.