Tragedia w Kargowej. Starszy mężczyzna zadławił się ością, zmarł mimo reanimacji

10 maj 2020
(1 głos)
Tragedia w Kargowej. Starszy mężczyzna zadławił się ością, zmarł mimo reanimacji Redakcja/Zdjęcie poglądowe

Trzy zastępy straży pożarnej oraz załoga Lotniczego Pogotowia Ratunkowego ponad godzinę walczyła o życie mężczyzny w Kargowej.

W niedzielę, 10 maja, około godziny 12, dyżurny operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Zielonej Górze otrzymał zgłoszenie od pogotowia ratunkowego z prośbą o interwencję w miejscowości Kargowa, gdzie u jednego z mieszkańców doszło do zadławienia i utraty przytomności. Na miejsce zadysponowane zostały 3 zastępy straży pożarnej oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z bazy w Zielonej Górze-Przylepie. 

Strażacy po przybyciu na miejsce zdarzenia rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową u nieprzytomnego mężczyzny. W tym czasie na miejsce dolatywał już helikopter LPR. Rozpoczęła się długa, trwająca ponad godzinę walka o życie starszego mężczyzny. Niestety nie udało się przywrócić funkcji życiowych. - Ponad 80-letni mężczyzna zadławił się najprawdopodobniej ością. - podaje st. kpt. Arkadiusz Kaniak, rzecznik Komendy Miejskiej PSP w Zielonej Górze.

 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.