Pijani kierowcy ciężarówek na krajowej "92". Rekordzista wydmuchał 1,9 promila (ZDJĘCIA)

13 maj 2020
(1 głos)
Autor: 
Pijani kierowcy ciężarówek na krajowej "92" Fot. KPP Świebodzin

Kilkadziesiąt ton ładunku, a za kierownicą pijany kierowca. W ciągu trzech dni na drodze krajowej nr 92 policjanci ze Świebodzina zatrzymali trzech prowadzących ciężarówki, którzy ledwo siedzieli w fotelach.

Do pierwszego zdarzenia doszło w sobotę, 9 maja. Patrol mundurowych zatrzymał na krajowej "92" ciężarową Scanie. Podczas badania stanu trzeźwości 48-latek pochodzący z województwa lubuskiego wydmuchał blisko 1,6 promila alkoholu.

Pijani kierowcy z Ukrainy

Na kolejną interwencję funkcjonariusze nie musieli długo czekać. Na terenie jednego z parkingów przy trasie w tym samym czasie zatrzymali dwóch mężczyzn. Obaj kierujący, 48 i 54-latek, pochodzący z Ukrainy, mieli we krwi 1,9 i 1,8 promila alkoholu.

- W miejscu, gdzie mężczyźni manewrowali wielotonowymi pojazdami, odbywa się bardzo duży ruch pieszych i pojazdów. Zazwyczaj z parkingu i infrastruktury korzysta kilkuset kierowców ciężarówek - relacjonuje mł. asp. Marcin Ruciński, rzecznik świebodzińskiej policji.

Zabrane prawo jazdy - grozi kara więzienia

Wszyscy mężczyźni stracili swoje prawa jazdy. - Za kierowanie w stanie nietrzeźwości utracą oni wszystkie kategorie oraz otrzymają zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na czas nie krótszy niż 3 lata. Również każdy z nich otrzyma karę finansową nie mniejszą niż 5 tys. złotych. Grozi im również kara pozbawienia wolności do lat 2 - dodaje mł. asp. Ruciński.

Przeczytaj też: Pożar w Zielonej Górze. Ogień pojawił się w dawnej wieży ciśnień (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.