11 kierowców straciło prawo jazdy za prędkość w terenie zabudowanym (FILM)

13 maj 2020
(1 głos)
11 kierowców straciło prawo jazdy za prędkość w terenie zabudowanym Lubuska Policja

Policjanci gorzowskiej drogówki tylko we wtorek zatrzymali 11 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Rekordzista jechał aż o 80 km/h więcej niż pozwalały przepisy. 

Dobre warunki pogodowe, sucha nawierzchnia jezdni, a także mniejszy w ostatnim czasie ruch na drodze powoduje, że kierowcy mocniej niż zazwyczaj wciskają pedał gazu. Wyższa prędkość niestety automatycznie przekłada się na dłuższą drogę hamowania, co w konsekwencji skutkuje krótszym czasem na reakcję za kierownicą. Tzw. gaz do dechy może mieć tragiczne skutki. Niedostosowanie prędkości do warunków na drodze, przekraczanie jej dopuszczalnej wartości jest wciąż najczęstszą przyczyną wypadków drogowych. Zapewnienie bezpieczeństwa na polskich drogach jest jednym z priorytetów działania Policji. Lubuscy stróże prawa każdego dnia czuwają nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu – kierowców, pasażerów, rowerzystów i pieszych. 

We wtorek, 12 maja, policjanci gorzowskiej drogówki, przy wykorzystaniu nieoznakowanego radiowozu z wideorejestratorem sprawdzali prędkość, z jaką poruszają się zmotoryzowani. Działania prowadzone był na drogach powiatu gorzowskiego. Niestety, mundurowi zatrzymali aż 11 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Rekordzista kierował swoim Audi z prędkością 131 km/h, co oznacza, że przekroczył dopuszczalną prędkość aż o 81 km/h. Kierowcy zostali ukarani mandatami i punktami karnymi. Zatrzymano im również uprawnienia do kierowania na okres trzech miesięcy.

- Poza zaangażowaniem i troską policjantów o zapewnienie bezpieczeństwa na drogach istotna jest również sama postawa kierujących, ich zachowanie na drodze, szacunek dla innych uczestników ruchu, ale szczególnie przestrzeganie prawa. Jazda zgodnie z obowiązującymi przepisami, zwłaszcza z odpowiednią prędkością to swoisty fundament bezpieczeństwa na drogach. - dodaje podkom. Maciej Kimet, Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

Źródło: podkom. Maciej Kimet, Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.